ΑΡΤΑ - ΤΡΙΚΑΛΑ (ΔΡΟΜΟΣ ΥΠΕΡΗΧΗΤΙΚΩΝ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ)

Μέρη που επισκεφτήκατε και θέλετε να μοιραστείτε μαζί μας...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
killervolos
Δημοσιεύσεις: 488
Εγγραφή: Δευ 09 Μάιος 2005, 16:07
Model: FZ1
Τοποθεσία: Παντού
Επικοινωνία:

ΑΡΤΑ - ΤΡΙΚΑΛΑ (ΔΡΟΜΟΣ ΥΠΕΡΗΧΗΤΙΚΩΝ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ)

Δημοσίευση από killervolos »

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΙΔΕΣ!
ΧΘΕΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΗΠΕΙΡΟ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕ ΦΙΛΟΥΣ. ΠΡΕΒΕΖΑ - ΑΧΕΡΩΝΤΑΣ - ΠΑΡΓΑ - ΛΕΥΚΑΔΑ ΚΛΠ ΕΚΕΙ ΓΥΡΩ.
ΦΟΒΕΡΑ ΤΟΠΙΑ Κ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

Κ ΕΦΤΑΣΕ ΧΘΕΣ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟ ΦΟΡΤΩΜΕΝΟ FAZER ΓΙΑ ΒΟΛΟ. ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΗ ΣΥΝΙΘΙΣΜΕΝΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΠΡΕΒΕΖΑ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ - ΑΜΦΙΣΣΑ - ΜΠΡΑΛΟΣ - ΛΑΜΙΑ - ΒΟΛΟΣ (ΦΟΒΕΡΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙ) ΜΙΑΣ Κ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΗΤΑΝ ΜΕΣΩ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΜΕΤΣΟΒΟΥ - ΤΡΙΚΑΛΩΝ - ΒΟΛΟΥ (ΕΠΙΣΗΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕ ΣΥΝΕΧΗ ΕΝΑΛΛΑΓΗ ΤΟΠΙΩΝ Κ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ). ΟΜΩΣ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2-3 ΦΟΡΕΣ Κ ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ.

ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ Κ ΕΙΔΑ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΡΤΑΣ-ΤΡΙΚΑΛΩΝ.
ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΥΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΛΛΑ ΟΣΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙ ΤΑ 5ΚΜ ΒΑΤΟΥ ΠΕΡΠΑΤΗΜΕΝΟΥ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟΥ.

ΕΤΣΙ ΑΦΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗΝ ΦΟΡΤΩΜΕΝΗ ΚΟΥΚΛΑ ΑΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΧΩΜΑΤΙΝΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ Κ ΕΓΝΕΨΕ ΚΑΤΑΦΑΤΙΚΑ... ΞΕΚΙΝΗΣΑ.

ΑΠΟ ΦΙΛΙΠΙΑΔΑ ΣΤΙΣ 13.30 (ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΛΙΟΠΥΡΙ) ΑΦΟΥ ΦΟΥΛΑΡΩ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΓΙΑ ΑΡΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΣΤΡΙΒΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΟΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΜΙΑ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΓΙΑ ΤΡΙΚΑΛΑ 161ΚΜ. ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΛΕΩ ΜΕ ΣΤΡΟΦΟΥΛΕΣ Κ ΑΝΤΕ Κ ΚΑΜΙΑ ΣΤΑΣΗ... ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3 ΩΡΕΣ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.

ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ (ΕΚΔΟΣΗ 2000) ΥΠΗΡΧΑΝ 2-3 ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΓΙΑ ΤΡΙΚΑΛΑ... ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΨΙΛΙΑΣΤΙΚΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΠΙΣΤΑ ΤΗ ΣΗΜΑΝΣΗ Κ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ ΤΙΣ ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΠΙΟ ΣΥΜΒΑΤΙΚΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ.

ΑΡΤΑ -> ΒΟΥΡΓΑΡΕΛΙ
ΦΑΝΤΑΣΤΚΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΣΦΑΛΤΟ Κ ΑΝΟΙΚΤΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΠΕΤΡΕΠΑΝ ΑΝΕΤΑ ΜΕΣΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΠΕΡΙ ΤΑ 80+
ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ Η ΤΕΧΝΗΤΗ ΛΙΜΝΗ ΟΠΟΥ ΧΥΝΕΤΑΙ Ο ΑΡΑΧΘΟΣ ΠΟΤΑΜΟΣ. ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ
Carpe Diem

Θα μείνω πάντα ιδανικός κ ανάξιος εραστής,
των μακρυσμένων ταξιδιών και των γαλάζιων πόντων...

Άβαταρ μέλους
killervolos
Δημοσιεύσεις: 488
Εγγραφή: Δευ 09 Μάιος 2005, 16:07
Model: FZ1
Τοποθεσία: Παντού
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από killervolos »

FAZER ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΗΤΗ ΛΙΜΝΗ
Carpe Diem

Θα μείνω πάντα ιδανικός κ ανάξιος εραστής,
των μακρυσμένων ταξιδιών και των γαλάζιων πόντων...

Άβαταρ μέλους
killervolos
Δημοσιεύσεις: 488
Εγγραφή: Δευ 09 Μάιος 2005, 16:07
Model: FZ1
Τοποθεσία: Παντού
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από killervolos »

ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ...
Carpe Diem

Θα μείνω πάντα ιδανικός κ ανάξιος εραστής,
των μακρυσμένων ταξιδιών και των γαλάζιων πόντων...

Άβαταρ μέλους
killervolos
Δημοσιεύσεις: 488
Εγγραφή: Δευ 09 Μάιος 2005, 16:07
Model: FZ1
Τοποθεσία: Παντού
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από killervolos »

ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΤΟ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΒΟΥΡΓΑΡΕΛΙ ΚΑΙ ΚΑΝΩΝΤΑΣ ΑΚΟΜΑ ΜΕΡΙΚΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΔΙΚΑΙΩΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ... ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ...

ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΧΩΜΑΤΙΝΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ. ΒΑΤΑ ΜΕΝ... ΑΡΓΑ ΔΕ!!!
5-6 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΣΕ ΦΑΡΔΥ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟ ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΤΗΜΕΝΟ ΧΩΜΑ Κ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΝΕΡΟΦΑΓΩΜΑΤΑ Κ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ 30-35ΚΜ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ Κ ΟΤΙ ΤΡΑΓΙΚΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ.
(ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΤΑ DUNLOP ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ 15.000ΚΜ ΚΑΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΣΚΑΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΟΤΡΩΝΕΣ ΕΝΤΟΝΟΣ)

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΩΜΑΤΟΣ (ΑΧ Κ ΝΑ ΞΕΡΑ!!!) ΚΑΙ ΕΙΣΟΔΟΣ ΣΕ 2 ΘΕΟΣΚΟΤΕΙΝΑ ΤΟΥΝΕΛ.
ΠΑΛΙ ΧΩΜΑ 4-5 ΚΜ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΣΤΕΝΟΣ ΔΡΟΜΟΣ (ΙΣΑ ΙΣΑ ΧΩΡΑΓΑΝ 2 ΙΧ), ΔΙΠΛΑ Ο ΓΚΡΕΜΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΦΤΑΝΕΣ ΣΤΟΝ ΑΧΕΛΩΟ ΑΝ ΞΕΦΕΥΓΕΣ ΛΙΓΟ, ΜΕ ΝΕΡΟΦΑΓΩΜΑΤΑ Κ ΦΥΤΕΥΤΕΣ ΠΕΤΡΕΣ ΣΑΝ ΞΥΡΑΦΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ Κ ΑΛΛΟΥ ΜΑΛΑΚΟ ΧΩΜΑ-ΧΑΛΙΚΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΠΛΩΝΕ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΝ ΧΑΛΑΡΩΝΕΣ ΛΙΓΟ.
ΓΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΛΕΥΣΗΣ ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΑΜΕ!!! ΤΑ 25ΚΜ/Η ΜΕ 2Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΗΤΑΝ Κ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ!!!
Carpe Diem

Θα μείνω πάντα ιδανικός κ ανάξιος εραστής,
των μακρυσμένων ταξιδιών και των γαλάζιων πόντων...

Άβαταρ μέλους
killervolos
Δημοσιεύσεις: 488
Εγγραφή: Δευ 09 Μάιος 2005, 16:07
Model: FZ1
Τοποθεσία: Παντού
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από killervolos »

ΚΑΙ ΤΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ!!!!
ΑΥΤΗ Η ΚΟΛΑΣΗ ΣΕ ΥΨΟΜΕΤΡΟ 666 ΜΕΤΡΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ GPS


ΩΣ ΕΔΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2,5 ΩΡΕΣ

ΣΕ ΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΕ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΕΝΑΣ ΓΕΡΑΝΟΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΟΔΙΚΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ Κ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΠΑΕΙ ΩΣ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ. ΑΚΟΥ ΡΕ!!! ΜΟΝΟ ΠΟΣΑ ΗΘΕΛΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ!!!
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΕ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.

ΜΕΤΑ ΑΠ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΛΕΠΩ ΦΩΣ!!! ΤΕΛΟΣ Ο ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟΣ!!! ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΑ ΟΜΩΣ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ!

ΦΤΑΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΔΙΧΑΛΑ! ΔΕΞΙΑ ΚΑΤΗΦΩΡΙΚΟΣ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟΣ ΒΑΤΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΟΔΗΓΟΥΣΕ ΣΤΟ ΠΟΤΑΜΙ Κ ΟΠΟΥ ΕΚΤΕΛΟΥΝΤΟΥΣΑΝ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΕΡΓΑ ΕΚΤΡΟΠΗΣ ΤΟΥ ΑΧΕΛΩΟΥ ΜΕ ΥΠΗΡΧΕ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΦΟΡΤΗΓΑ Κ ΛΙΓΑ ΙΧ.
ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΝΟΡΜΑΛ ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΣΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΑΡΜΑΤΩΛΚΟ.

Η ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΡΙΚΑΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΧΕΡΙ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΓΥΡΙΣΕΙ Κ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΩ ΔΕΞΙΑ ΣΤΟ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟ Κ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ Κ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΓΙΑ ΜΕΣΟΧΩΡΑ - ΠΥΛΗ ΤΡΙΚΑΛΩΝ.

ΕΤΣΙ ΒΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΑΡΜΑΤΩΛΙΚΟ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΕΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΔΡΟΜΟ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΜΕ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΛΕΥΣΗΣ ΟΥΤΕ 20 ΚΜ, ΟΙ ΠΕΤΡΕΣ ΝΑ ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ Κ ΝΑ ΕΚΤΟΞΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΚΟΥΡΜΠΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡ! ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΑ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΑ, ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΠΑΩ ΣΩΣΤΑ! ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΟΥ!

ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΩΝ 15ΚΜ/Η ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΧΑΜΕΝΗ ΙΘΑΚΗ ΜΟΥ (ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΡΙΚΑΛΑ ΣΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ)!

Ο ΔΡΟΜΟΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕ... ΟΙ ΠΕΤΡΕΣ ΜΕΓΑΛΩΝΑΝΕ... ΤΟ ΝΩΠΟ ΧΩΜΑ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΡΟΥΦΗΞΕΙ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ... Ο ΒΙΝΤΙΛΑΤΕΡ ΕΙΧΕ ΞΕΧΑΣΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ... Ο ΗΛΙΟΣ ΝΑ ΚΑΙΕΙ, ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΨΕΙ ΚΑΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 5 ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΡΗΜΙΑ, ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΕΣ ΗΤΑΝ ΤΑ ΤΖΙΤΖΙΚΙΑ Κ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΑΔΙ-ΧΩΡΙΟ-ΟΙΚΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΤΕΙΣ!

ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ Κ ΓΩ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟΝ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΡΟΜΟ Κ ΤΟΥΣ ΣΤΥΛΟΥΣ ΤΗΣ ΔΕΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ!

ΕΚΑΝΑ ΚΑΜΙΑ 10ΡΙΑ ΧΛΙΟΜΕΤΡΑ ΣΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΨΥΧΗ.
ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΙΔΕΕΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΓΥΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΠΙΟ ΠΡΙΝ Κ ΕΙΧΑ ΕΡΘΕΙ ΛΑΘΟΣ! ΑΦΟΥ ΕΒΓΑΙΝΑ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΑ Κ ΣΕ ΕΜΠΟΔΙΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ!
ΕΥΤΥΧΩΣ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑΝ ΒΟΣΚΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ Κ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΗΚΑΝ ΟΙ ΦΟΒΙΕΣ ΜΟΥ! ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΤΡΙΨΩ ΟΝΤΩΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ Η ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ! ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ Κ ΑΠ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΤΣΙΚΟΔΡΟΜΟ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ 30 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΤΣΙΚΟΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΕ ΠΑΡΑΔΡΟΜΟΥΣ Κ ΕΜΠΟΔΙΑ!

ΕΤΣΙ ΓΥΡΙΣΑ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ 10 ΚΜ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΚΙΝΔΥΝΟ ΝΑ ΜΟΥ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ Κ ΝΑ ΧΥΘΩ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗΜΕΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΥΠΑΙΘΡΟ, ΑΓΟΡΑΖΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΟΙΚΟΠΕΔΑΚΙ ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!
ΡΕ ΓΑΜΩΤΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΙΠΛΩΝΕ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ... ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΙΑΣΤΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΝΙΩΘΑ Κ ΜΕΤΑ ΒΙΑΣ ΠΑΤΟΥΣΑ ΛΙΓΟ ΕΜΠΡΟΣ ΦΡΕΝΟ.
ΤΑ ΓΚΑΠ Κ ΓΚΟΥΠ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ Κ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΕΝΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ!

ΦΤΑΝΩ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ Κ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΣΚΑΦΕΙΣ... ΠΕΡΝΑΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΧΕΛΩΟ ΑΠ ΤΗ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΓΕΦΥΡΑ Κ ΜΕ ΑΛΛΑ 5-6 ΚΜ ΑΚΟΜΑ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟ (ΠΙΟ ΒΑΤΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ... ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΠΙΑ).
ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΜΕ ΑΠΟΡΙΑ 4 ΕΝΤΟΥΡΑΔΕΣ ΜΕ ΚΤΜ.
ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙ ΕΔΩ ΕΝΑ ΣΚΟΝΙΣΜΕΝΟ ΦΟΡΤΩΜΕΝΟ FAZER??
ΑΧ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΑΤΕ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΠΕΡΑΣΑ!!!

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΦΤΑΝΩ ΣΤΗ ΜΕΣΟΧΩΡΑ!!! ΣΤΑΜΑΤΑΩ Σ ΜΙΑ ΒΡΥΣΗ ΝΑ ΞΕΠΙΑΣΤΩ Κ Ν ΜΠΟΥΓΕΛΩΘΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΠΙΑ. (ΚΡΙΜΑ ΡΕ... ΕΙΧΑ ΣΥΝΙΘΙΣΕΙ ΤΟ ΧΩΜΑ)

Η ΩΡΑ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ 18.30 Κ ΗΔΗ ΓΙΑ 100ΚΜ ΑΠΟ ΑΡΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 5 ΩΡΕΣ
Carpe Diem

Θα μείνω πάντα ιδανικός κ ανάξιος εραστής,
των μακρυσμένων ταξιδιών και των γαλάζιων πόντων...

Άβαταρ μέλους
killervolos
Δημοσιεύσεις: 488
Εγγραφή: Δευ 09 Μάιος 2005, 16:07
Model: FZ1
Τοποθεσία: Παντού
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από killervolos »

ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΟΥΦ!!! ΕΧΩ ΑΛΛΑ 60 ΚΜ ΓΙΑ ΤΡΙΚΑΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ Κ ΑΛΛΑ 120 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΒΟΛΟ!

ΜΕΣΟΧΩΡΑ -> ΠΥΛΗ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ! ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΕΛΑΤΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ Κ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙ. ΑΝΤΑΜΟΙΒΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ! ΜΕ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ! Κ ΤΟ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΓΚΑΖΑΚΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΜΕ ΟΣΑ ΠΕΡΣΣΟΤΕΡΑ ΜΠΟΡΩ (ΚΑΙ ΑΝΤΕΧΩ) ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΣΚΟΥΡΙΑΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΓΑ Κ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ ΧΩΜΑΤΙΝΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ.

Η ΠΥΛΗ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΧΩΡΙΟ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΕΙ!
Carpe Diem

Θα μείνω πάντα ιδανικός κ ανάξιος εραστής,
των μακρυσμένων ταξιδιών και των γαλάζιων πόντων...

Άβαταρ μέλους
killervolos
Δημοσιεύσεις: 488
Εγγραφή: Δευ 09 Μάιος 2005, 16:07
Model: FZ1
Τοποθεσία: Παντού
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από killervolos »

ΒΓΑΙΝΩ ΕΘΝΙΚΗ ΜΕΤΑ ΤΗ ΛΑΡΙΣΑ ΠΙΑ Κ ΟΔΕΥΩ ΓΙΑ ΒΟΛΟ! 60ΚΜ ΜΕΙΝΑΝ!ΕΧΩ ΜΙΣΟ ΤΕΠΟΖΙΤΟ ΠΑΡΑ ΚΑΤΙ! ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΟ ΠΑΤΑΩ ΣΤΑΘΕΡΑ 225 ΚΟΝΤΕΡΙΣΙΑ (ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΕΝΑ ΤDM 900 ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ... ΑΛΛΑ... ΔΕΝ ΕΦΤΑΝΕ!) ΔΕΝ ΕΦΤΑΝΕ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΑ ΣΑΜΑΡΙΑ Κ ΤΟ ΤΑΝΚ ΒΑΝG. ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΙΑΖΕ ΠΑΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΤΑ 20ΚΜ ΚΟΝΤΕΡΙΣΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ!

Κ ΕΔΩ ΣΥΝΕΒΗ ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΥΤΡΑΠΕΛΟ!!! ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΦΥΓΕ ΤΟ ΜΑΝΙΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΟΥΦΑΝ Κ ΣΦΗΝΩΘΗΚΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΑΜΑΡΙΑ Κ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΛΙΩΣΕΙ ΤΟΝ ΑΓΚΩΝΑ Κ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΟΥΤΣΙΚΗ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ.

ΔΕΝ ΠΕΙΑΖΕΙ... ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΛΛΟ!!! ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΕΜΙΣΕΙ ΣΧΙΣΜΕΣ.

ΑΦΙΞΗ ΒΟΛΟ ΣΤΙΣ 19.45

ΣΥΝΟΛΟ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΚΕ ΣΤΟ GPS
360ΚΜ ΠΟΡΕΙΑ
6 ΩΡΕΣ
60 ΚΜ/Η ΜΕΣΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ



ΑΥΤΑ ΠΑΙΔΕΣ!!!!
ΑΝ ΔΕΝ ΧΑΝΟΜΟΥΝ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΚΑΝΩ... ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΜΑΘΑ!!

ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΚΙ ΑΣ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ 15ΑΡΙΑ ΧΩΜΑΤΙΝΑ ΧΛΜ!


ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΕ ΤΑ ΕΝΤΟΥΡΟ FAZER
Carpe Diem

Θα μείνω πάντα ιδανικός κ ανάξιος εραστής,
των μακρυσμένων ταξιδιών και των γαλάζιων πόντων...

Antreas

Δημοσίευση από Antreas »

την εχω κανει και εγω αυτη τη διαδρομη αν οχι ολη τη περισσοτερη γιατι απο ενα σημειο και μετα ψιλοχαθηκα.φοβερη. εσταζαν τα τουνελ οταν τα περναγες? παντως σε αυτη την εκδρομη ειχαμε ενα τρανσαλπ που κοροιδευαμε σε ολη τη προηγουμενη διαδρομη και εκει μας εκανε ρομπα (ενα φειζερ και ενα χορνετ).σε τετοιες στιγμες ζηλευω λιγο τους ον οφ και τους εντουρακηδες αλλα μολις βγω στην ασφαλτο μου περναει.... :wink:

nfot
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2005, 23:06
Model: -
Τοποθεσία: Βολος
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nfot »

Το τριημερο ημουν Γιαννενα - Πρεβεζα και εγω και μου περασε μια ιδεα να γυρισω Βολο απο Αρτα, Τρικαλα κτλ. Ευτυχως που δεν την πραγματοποιησα, γιατι ακομη θα γυρνουσα ... Καταρα και παλι καταρα

Άβαταρ μέλους
hobo
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Δευ 01 Αύγ 2005, 12:55
Model: -
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ
Επικοινωνία:

εμ....

Δημοσίευση από hobo »

killervolos γεια χαρά
Είχα ένα πόστ για την διαδρομή ΑΡΤΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ.
Ειπα πόσο χάλια είναι και εξακολουθώ να το πιστεύω. Μπορεί το τοπίο να είναι όμορφο γύρω τριγύρω αλλά ο δρόμος σκ@τ@.
ΔΕΝ συνηστώ την διαρομή για κανένα λόγο ακόμα και σε on off μηχανάκια.
Εγώ την διαδρομή την έκανα πριν κανα μήνα και έκανα τα 160 χλμ σε 4,5 ώρες. ΦΡΙΚΗ.

killervolos
"ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΟΥΦ!!! ΕΧΩ ΑΛΛΑ 60 ΚΜ ΓΙΑ ΤΡΙΚΑΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ Κ ΑΛΛΑ 120 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΒΟΛΟ!"
για πες και πόση ώρα έκανες αυτά τα 60 χιλιομετράκια ?
ότι πεις ... θα το πληρώσεις

Άβαταρ μέλους
FZMAN
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Κυρ 30 Οκτ 2005, 18:52
Model: -
Τοποθεσία: Aθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από FZMAN »

Άραγε είναι έτσι ο δρόμος ακόμα σκέφτομαι να την κάνω σύντομα αυτή την διαδρομή.

Άβαταρ μέλους
killervolos
Δημοσιεύσεις: 488
Εγγραφή: Δευ 09 Μάιος 2005, 16:07
Model: FZ1
Τοποθεσία: Παντού
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από killervolos »

FZMAN έγραψε:Άραγε είναι έτσι ο δρόμος ακόμα σκέφτομαι να την κάνω σύντομα αυτή την διαδρομή.

Δυστυχως FZ παραμενει ετσι ο δρομος... κ τωρα ισως ειναι κ χειροτερος λογω βροχων!

Δεν ξερω αν εχεις δει τις φωτο που ειχα βαλει κ ηταν μαρτυρες της καταστασης (θα τις βαλω καποια στιγμη παλι)...

Παντως θα μου μεινει αξεχαστη η διαδρομη γιατι την εκανα μονος κ ειχε αρκετη αρκετη περιπετεια
Carpe Diem

Θα μείνω πάντα ιδανικός κ ανάξιος εραστής,
των μακρυσμένων ταξιδιών και των γαλάζιων πόντων...

tver100

Μια που ζω στην περιοχή να κάνω και εγω μια πρόταση!

Δημοσίευση από tver100 »

Λοιπόν λοιποόν...

Οπως είπε και ο φίλος μας που έκανε την διαδρομή Αρτα-Τρίκαλα υπάρχουν και άλλοι 2 δρόμοι για να βγεις Τρίκαλα απο Αρτα. Κάπου 15 χιλ. Απο Αρτα προς Βουλγαρέλι υπάρχει διασταυρωση , αριστερά για Βουλγαρέλι και δεξιά για Ανω Καλεντίνη (πληροφοριακά ήταν και η Κάτω Καλεντίνη αλλα αυτή πια είναι κάτω απο τα νερά της τεχνητής λίμνης). Ακολουθώντας τον δρόμο αυτό και βέβαια τις πινακίδες βγαίνουμε στο χωριό Πηγές. Στο χωριό αυτό υπάρχει και το μοναστήρι που είχε αποκλειστή και μια ομαδα Σουλιωτών οταν εφυγαν απο το Σούλι. Απο εκει κατεβαίνουμε στο ποτάμι και πηγαίνωντας αριστερά κάποια στιγμή βγαίνουμε στην Πύλη Τρικάλων. Απο εδω και πέρα οτι γράφθηκε για τον δρόμο απο το Βουλγαρέλι μέχρι την Πύλη τρικάλων είναι ακριβώς το ιδιο! ΑΛΛΑ!

Εαν δεν στρίψουμε αριστερά και περάσουμε κάθετα το ποτάμι .... θα βγούμε στο δρόμο για το μοναστήρι της παναγίας της Σπυλιώτισας. Ο δρόμος είναι χάλια , με κοφτερές πέτρες και άλλα καλούδια. Αξίζει όμως μια επίσκεψη στις 15 Αυγούστου. Απο εκει συνεχίζει ο δρόμος (χωματοδρομος στρωμένος) μέσα απο διάφορα χωριά των τρικάλων πιά μέχρι την λίμνη πλαστήρα.

Αυτά τα λίγα.

tver100

Λεπτομέρεια

Δημοσίευση από tver100 »

Η διαδρομή αυτή έγινε πριν 4 χρόνια με μια klr 650 ... τωρα με το faser ... δεν ξέρω.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαδρομές Φίλων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες