Τακάκια ?

Οτι αφορά το σύστημα φρένων τακάκια-δίσκοι, σωληνάκια , σαζμαν , γραναζια-αλυσιδα
Απάντηση
bkran

Τακάκια ?

Δημοσίευση από bkran »

Αλήθεια, έχει αλλάξει κανείς τακάκια στο FZ6 04? Αν και όταν άλλαξα λάστιχα πριν καμιά βδομάδα τα τακάκια είχαν είχαν πολύ ψωμι ακόμα ( γύρω στο 0,4 cm ) ψήνομαι να αλλάξω τουλάχιστον τα μπροστινά. Δεν έχω αρκετά καλή αίσθηση και είχα και μια καλή υπερθέρμανση κάποια στιγμή που μάλλον τα πλήγωσε θανάσιμα :? . Αν και ο μηχανικός τα έτριψε να φύγει η γυαλάδα ποτέ δεν επανήλθαν στα νορμάλ τους επίπεδα. Αυτός είναι και ο λόγος που λέω να μην βάλω τα μαμίσια πάλι? Καμιά πρόταση?

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Theod »

Μαμίσια !!!

Άβαταρ μέλους
zaharakis
Δημοσιεύσεις: 1097
Εγγραφή: Πέμ 03 Φεβ 2005, 23:36
Model: -
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ
Επικοινωνία:

Re: Τακάκια ?

Δημοσίευση από zaharakis »

bkran έγραψε:Αλήθεια, έχει αλλάξει κανείς τακάκια στο FZS 04? Αν και όταν άλλαξα λάστιχα πριν καμιά βδομάδα τα τακάκια είχαν είχαν πολύ ψωμι ακόμα ( γύρω στο 0,4 cm ) ψήνομαι να αλλάξω τουλάχιστον τα μπροστινά. Δεν έχω αρκετά καλή αίσθηση και είχα και μια καλή υπερθέρμανση κάποια στιγμή που μάλλον τα πλήγωσε θανάσιμα :? . Αν και ο μηχανικός τα έτριψε να φύγει η γυαλάδα ποτέ δεν επανήλθαν στα νορμάλ τους επίπεδα. Αυτός είναι και ο λόγος που λέω να μην βάλω τα μαμίσια πάλι? Καμιά πρόταση?

φιλε bkran ακομα δεν νομιζω να εχει αλλαξει κανεις μας με το καινουριο το φειζερ ακομα τακακια....

εχω κανει 28000 χλμ και ακομα εχουν ψωμι.....

παντως εχω ηδη παρει τα double H της EBC για να τα αλλαξω πιο πολυ για ψυχολογικους λογους....

:) :) :) :)
ολοι μας αγαπαμε αυτο που κανουμε....
ας κοιταμε να το κανουμε με ασφαλεια..
οχι αλλες απωλειες.
Δημητρης Χαλκιδα
http://www.youtube.com/my_videos?feature=mhum

teacher

Δημοσίευση από teacher »

Έχω κάνει 40.000km και άλλαξα μόνο τα πίσω.. στα 33.000Km.
Έβαλα το double H της EBC τα οποία σε προηγούμενη μηχανή τα είχα λατρέψει, αλλά στο fazer τα έβγαλα!!!
Δεν δούλευαν καθόλου καλά στα φρεναρίσματα (δυνατά-ήπια) ακόμα και αφου τα ζέσταινα...και είχα συνεχώς μπλοκαρίσματα τροχού.

ΑΝ και μέχρι τώρα ήμουν φανατικός στα EBC Double H gold, πλέον προτείνω ΜΑΜΙΣΙΑ!!!

Άβαταρ μέλους
zaharakis
Δημοσιεύσεις: 1097
Εγγραφή: Πέμ 03 Φεβ 2005, 23:36
Model: -
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zaharakis »

teacher έγραψε:Έχω κάνει 40.000km και άλλαξα μόνο τα πίσω.. στα 33.000Km.
Έβαλα το double H της EBC τα οποία σε προηγούμενη μηχανή τα είχα λατρέψει, αλλά στο fazer τα έβγαλα!!!
Δεν δούλευαν καθόλου καλά στα φρεναρίσματα (δυνατά-ήπια) ακόμα και αφου τα ζέσταινα...και είχα συνεχώς μπλοκαρίσματα τροχού.

ΑΝ και μέχρι τώρα ήμουν φανατικός στα EBC Double H gold, πλέον προτείνω ΜΑΜΙΣΙΑ!!!

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

λες????

και αυτα που εχω ηδη παρει???


:? :? :? :? :?
ολοι μας αγαπαμε αυτο που κανουμε....
ας κοιταμε να το κανουμε με ασφαλεια..
οχι αλλες απωλειες.
Δημητρης Χαλκιδα
http://www.youtube.com/my_videos?feature=mhum

Άβαταρ μέλους
zaharakis
Δημοσιεύσεις: 1097
Εγγραφή: Πέμ 03 Φεβ 2005, 23:36
Model: -
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zaharakis »

ΕΧΩ ΤΑΚΑΚΙΑ DOUBLE H EBC στην συσκευασια τους...

οποιος ενδιαφερεται ......





























να παει να τα παρει απο αλλου!!!!!!!!!!!!!



ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΠΟΥΛΑΩ!!!!!!!


:D :D :D :D :D :D :D :D
ολοι μας αγαπαμε αυτο που κανουμε....
ας κοιταμε να το κανουμε με ασφαλεια..
οχι αλλες απωλειες.
Δημητρης Χαλκιδα
http://www.youtube.com/my_videos?feature=mhum

teacher

Δημοσίευση από teacher »

zaharakis έγραψε:
teacher έγραψε:Έχω κάνει 40.000km και άλλαξα μόνο τα πίσω.. στα 33.000Km.
Έβαλα το double H της EBC τα οποία σε προηγούμενη μηχανή τα είχα λατρέψει, αλλά στο fazer τα έβγαλα!!!
Δεν δούλευαν καθόλου καλά στα φρεναρίσματα (δυνατά-ήπια) ακόμα και αφου τα ζέσταινα...και είχα συνεχώς μπλοκαρίσματα τροχού.

ΑΝ και μέχρι τώρα ήμουν φανατικός στα EBC Double H gold, πλέον προτείνω ΜΑΜΙΣΙΑ!!!

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

λες????

και αυτα που εχω ηδη παρει???


:? :? :? :? :?


Κοίτα δεν ξέρω πως θα σου φανούν... αλλά σίγουρα τα μπλοκαρίσματα θα είναι το πρώτο πράγμα που θα παρατηρήσεις...
για να είμαι ειλικρινής θέλω να δοκιάσω τα EBC τα normal μπροστά (όταν θα θέλουν αλλαγή) γιατί δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν γίνεται να βρούμε καλύτερα τακάκια!!!
Και τα μαμίσια καλά είναι βέβαια αλλά ψάνω άλλη αίσθηση... Ίσως πρέπει να βάλω υψηλής... αλλά τότε τα EBC doubleH θα σκοτώνουν σε αγριάδα!! (αρνητικά όμως θα σκοτώνουν)

Πές μου πάντως για τις εντυπώσεις σου όταν τα βάλεις... με ενδιαφέρει, thxs

Antreas

Δημοσίευση από Antreas »

εγω εβαλα φεροντο αλλα εχω το παλιο αρα αλλα φρενα.παντως ειμαι ευχαριστημενις ως τωρα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φρένα-Μετάδοση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης