Καλοκαιρινο τουρ σε Δυτικη Μακεδονια-Ηπειρο

Προτάσεις και απορίες για εκδρομές...μάθετε οτι θέλετε για τους μελλοντικούς σας προορισμούς.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
AndStuff
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ 29 Ιαν 2020, 23:58
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Καλοκαιρινο τουρ σε Δυτικη Μακεδονια-Ηπειρο

Δημοσίευση από AndStuff »

Χαιρετω τους συντροχους.

Φετος λογω κακου συντονισμου αδειων με την παρεα, λεω να κανω ενα σολο τουρ σε Δυτικη Μακεδονια και Ηπειρο. Εχω καποια μερη στα οποια θα ηθελα να περασω σιγουρα (Πρεσπες, Γιαννενα, Συβοτα, Κορωνησια) και στις τριγυρω περιοχες να γινουν και διανυκτερευσεις.
Το πλανο ακομα ειναι λιγο ρευστο, δεν εχω κλεισει δωματια κλπ. Οποτε οποιαδήποτε προταση για ενδιαφεροντα μερη ή καπου που να αξιζει να μεινω και δευτερο βραδυ ωστε να κινηθω στην ευρυτερη περιοχη ευπροσδεκτη! Ο διαθεσιμος χρονος ειναι 7-10 μερες, με εκκινηση στις 14 ή 15 Αυγουστου απο το χωριο (δειτε το χαρτη)

https://goo.gl/maps/aavTaSp4aVkNhZdS8

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Καλοκαιρινο τουρ σε Δυτικη Μακεδονια-Ηπειρο

Δημοσίευση από SoR_gr »

Ψαραδες ηθελα να παω κ γω αλλα αλλαξα το πλανο.

Αρχικα, μπορεις στο αγρινιο να εμπλουτισεις με μερικα περιξ (γυρος τριχωνιδας, προυσσος)

Αντι για αγρινιο αμφιλοχια να πας απο επαρχιακο δρομο καστρακι παλιαμπελα εμπεσσος. Μου το προτεινε ο Χαρης αλλα δν πηγα ακομα

Ωραιο χωριο να δεις ειναι το περδικακι.

Παραλιακη ηπειρος ειναι ωραια. ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΤ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.
Συβοτα παργα γινεται τοσος χαμος που δεν θα πηγαινα. Θα προτεινα για μπανιο, μονολιθι, mango λουτσα κ βραχο.

Μπορεις να πας να δεις το μνημειο του ζαλογγου.

Το περασμα Ιωαννινα προς πρεσπες, θα το εκανα μεσα απο ζαγοροχωρια (βαλια καλντα) ή καλαριτες που περασα κ εντυπωσιαστηκα
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
AndStuff
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ 29 Ιαν 2020, 23:58
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: Καλοκαιρινο τουρ σε Δυτικη Μακεδονια-Ηπειρο

Δημοσίευση από AndStuff »

Α ρε Γιωργο με κατεστρεψες, ανα 10 λεπτα μου φαινεται θα σταματαω για φωτογραφιες :lol:

Λοιπον τροποποιησα, εβγαλα Συβοτα οπως ειπες και συ (δεν ημουν και πολυ ζεστος εξ αρχης για εκει), και λεω να αφιερωσω 2 βραδια στην Αρτα και τα περιχωρα, γιατι μαζευτηκαν αρκετα ενδαιφεροντα στην γυρω περιοχη (Μνημιο Ζαλογγου, Κορωνησια, Περδικακι, παραλιακα προς Πρεβεζα για μπανακι...).
Το Περδικακι ειδκα φαινεται εξαιρετικο, το drone θα εχει δουλιτσα!

Αφηνω και ενα μικρο ενδεχομενο να κανω και λομπα προς Ηγουμενιτσα/Κερκυρα για ενα βραδυ, μιας και θα ειναι και κατι φιλοι εκει καποιες μερες (να μιλησω και με κανεναν ανθρωπο!).

Στο κομματι της Τριχωνιδας και τα ορεινα πανω απο τη Ναυπακτο θα αφιερωσω καποια αλλη στιγμη χρονο, το εχω και αυτο στο νου μου απο καιρο.

https://goo.gl/maps/suFTWkNnN99CZiub8

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ταξιδιωτικές προτάσεις-απορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης