Ατύχημα

Αρχείο παλαιοτέρων συζητήσεων
Κλειδωμένο
Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Ατύχημα

Δημοσίευση από Theod »

Πριν μισή ώρα ερχόμουνα μέσω Κατεχάκης από Μεσογείων προς Ηλιούπολη. Πλησιάζοντας στα φανάρια της Καισαριανής (γνωστό επικίνδυνο κολοφάναρο με δεκάδες ατυχήματα) αντικρίζω μποτιλιάρισμα, κόσμο και ασθενοφόρο…
Πλησιάζοντας οι φόβοι μου επαληθεύτηκαν…. Μια μαύρη BMW 316 με άσχημα χτυπημένη την δεξιά μεριά και ένα μπλε ΧΤ600 εντελώς στραπατσαρισμένο και καρφωμένο σε πινακίδα στο διάζωμα….
Το παλικάρι λιπόθυμο και αιμόφυρτο, σε πολύ άσχημη κατάσταση (σκεφτείτε ότι κομμάτια ιστών από το σώμα του είχαν μείνει πάνω στους μαρσπιέδες και στο πλαίσιο του ΧΤ...), αλλά τουλάχιστον εκείνη την ώρα ανέπνεε.... Ευτυχώς φορούσε κράνος που φυσικά κανένας δεν τολμούσε να προσπαθήσει να το βγάλει…Βοήθησα να μπει στο ασθενοφόρο και με την ψυχολογία κομμάτια ξεκίνησα και εγώ….

Δεν ξέρω αν η πρόσκαιρη καταιγίδα και το βρεγμένο οδόστρωμα έπαιξαν τον ρόλο τους, αλλά ρε παιδιά…ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΕΚΕΙ ΕΞΩ….

γ@μώ το κέρατό μου έχω μαζέψει πολλούς από κάτω ….Δεν μπορώ άλλο….

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 18:41
Model: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΛΗΤΕΣ!!!!!

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600 »

ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΡΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΑΝ Μ@Λ@ΚΕΣ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΑ ΧΤΥΠΗΣΑΝ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ!!!!ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΕΝΩ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΟΥΝ ΤΟΝ ΟΓΚΟ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ!!!!!ΠΡΙΝ 2ΧΡΟΝΙΑ ΕΝΑΣ ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΧΤΥΠΗΣΕ ΣΤΗΝ ΣΥΓΓΡΟΥ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΚΑΙ ΤΟ'ΣΤΕΙΛΕ ΣΤΙΣ ΜΠΑΡΕΣ ΕΠΙΤΗΔΕΣ!!!!
JOHN-FZS

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 18:41
Model: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

ΑΛΛΑ...

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600 »

ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟ ΒΡΑΧΑΤΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΧΑΛΑΡΑ ΜΕ 60-70 ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΞΥΣΤΑ ΕΝΑ CBR600RR ΜΕ 200!!!ΤΟΝ ΒΡΗΚΑ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΣΤΟ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΕΧΕΣΑ!ΠΟΥ ΠΑΣ ΒΡΕ ΣΚΑΤΟΒΛΑΧΕ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ 200;ΑΝ ΣΟΥ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΩΣ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ;
JOHN-FZS

Άβαταρ μέλους
zaharakis
Δημοσιεύσεις: 1097
Εγγραφή: Πέμ 03 Φεβ 2005, 23:36
Model: -
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zaharakis »

παιδια αν αρχισουμε τις ιστοριες με τετοιου ειδους ατυχηματα θα αρχισουμε να κυκλοφορουμε με τα αυτοκινητα μας......

δυστυχως ειναι πολλοι αυτοι που δεν μας υπολογιζουν και αυτος ειναι και ενας λογος να εχουμε τα ματια μας 400

και την θεα τυχη παντα κοντα μας.....

οποτε καλο ειναι να μην το πολυκυνηγαμε κι εμεις και να προσεχουμε παρα πολυ.......
ολοι μας αγαπαμε αυτο που κανουμε....
ας κοιταμε να το κανουμε με ασφαλεια..
οχι αλλες απωλειες.
Δημητρης Χαλκιδα
http://www.youtube.com/my_videos?feature=mhum

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 18:41
Model: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ......

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600 »

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ;ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΣ!ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ!ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΚΛΑΔΟ ΖΗΜΙΩΝ ΣΕ ΑΣΦ/ΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ....
ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ "ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ...."
JOHN-FZS

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΛΗΤΕΣ!!!!!

Δημοσίευση από Theod »

ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600 έγραψε:ΠΡΙΝ 2ΧΡΟΝΙΑ ΕΝΑΣ ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΧΤΥΠΗΣΕ ΣΤΗΝ ΣΥΓΓΡΟΥ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΚΑΙ ΤΟ'ΣΤΕΙΛΕ ΣΤΙΣ ΜΠΑΡΕΣ ΕΠΙΤΗΔΕΣ!!!!
Φίλε δεν ήταν μεθυσμένος....

Η ιστορία του Γιώργου και της Λίλιαν είναι μια τραγική και σπάνια περίπτωση όπου ένα Αλβανός ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ (με όλη της σημασία της λέξης μιας και ήταν σεσημασμένος...), ΕΠΙΤΗΔΕΣ (αντιδρώντας στην παρατήρηση του Γιώργου για το ότι οδηγεί επικίνδυνα), ΕΣΠΡΩΞΕ με το αυτοκίνητο το TDM του Γιώργου στις μπαριέρες με τις γνωστές τραγικές συνέπειες....

Φυσικά μετά εξαφανίστηκε και σαν καταζητούμενος που ήδη ήταν δεν εμφανιζόταν πουθενά. Χρειάστηκε συντονισμένη προσπάθεια να εντοπιστεί και να συλληφθεί μετά από "γυναικοπαγίδα" που έστησε η Ασφάλεια (που πρός τιμή της πήρε το θέμα πολύ στα σοβαρά και ασχολήθηκε επί μήνες...).
Ακόμα και μετά την περιπετειώδη σύλληψή του αρνήθηκε τα πάντα και ακόμα και προφυλακισμένος μέσω του υποκόσμου που ανήκει απειλούσε τα σακατεμένα παιδιά...Μιλάμε για περίπτωση ανθρώπου-τέρατος που του αξίζει αργός θάνατος δημόσια στην πλατεία Συντάγματος....

Από ότι γνωρίζω, έχει καταδικαστεί σε πολυετή φυλάκιση (αν και ως συνήθως θα βγεί έξω πολύ γρηγορότερα...) και ο Γιώργος που έχει χάσει ΚΑΙ τα 2 του χέρια, με την βοήθεια της πολιτείας αλλά και των λεσχών μοτοσυκλέττας προσπαθεί να συνηθίσει την νέα του ζωή με τα τεχνητά μέλη, ενώ η Λίλιαν είναι σε πολύ καλύτερη μοίρα αφού μετά από χειρουργεία είναι πλέον σχεδόν τελείως καλά...

Μιλάμε για τρομερή ιστορία που αν (όπως εγώ) γνωρίσετε από κοντά τους πρωταγωνιστές της, θα πάθετε σόκ....

Σε αυτή την περίπτωση ΔΕΝ μιλάμε για ατύχημα αλλά για ΕΓΚΛΗΜΑ ΕΚ ΠΡΟΜΕΛΕΤΗΣ - βάσει της κατηγορίας αυτής άλλωστε βγήκε και η απόφαση του δικαστηρίου...

Arxagelos

Δημοσίευση από Arxagelos »

Ρε παιδία το σκηνικό με κάτι μοτοσικλετιστές από μια λέσχη στο εξωτερικό δεν εθημούμαι καλά που έδειξε η τηλεόραση πριν κάνα 3μηνο που γυρνούσαμε κάτι πλάνα στο δρόμο και ήρθε ένας μαλάκας μεθυσμένος οδηγός αυτοκινήτου από πίσω με ιλιγγιώδη ταχύτητα και τους παρέσυρε το είχατε δει? Το γεγονός είναι ότι σαν μοτοσικλετιστές πρέπει να έχουμε τα μάτια μας 14. Ένα άλλο λάθος που παρατηρώ στους δρόμους (καλά δεν μιλάω για Αθήνα που γίνεται της μουρλής) είναι ότι στις διασταυρώσεις όλοι εάν έχουνε προτεραιότητα περνάνε σφαίρα!!!! Μέγα λάθος πάντα σταματάμε και ας έχουμε προτεραιότητα!!! Πριν ένα δίμηνο πηγαίνοντας με τη μηχανή και τον αδερφό μου για καφέ σε πολύ χαλαρό ρυθμό κόβω ταχύτητα σε μια διασταύρωση (και ενώ είχα προτεραιότητα) ελέγχω, βλέπω τον μαλάκα με το αυτοκίνητο(που είχε στοπ) με βλέπει, σταματάει και την ώρα που περνούσα!!!!! Πατάει γκάζι και με χτυπάει!!!!! Που να μην σταματούσα κιόλας!!!!! Με χτύπησε στο πίσω μέρος βρήκε το μασεπιέ του συνοδηγού και λίγο το λάστιχο. Βέβαια υπάρχει και η άλλη μεριά του νομίσματος….σαν οδηγός αυτοκινήτου επίσης υπήρξαν δύο φορές που παραλίγο να στουκάρω δύο μηχανάκια. Σε μία διασταύρωση έχω στοπ, σταματάω ελέγχω περνάει ένα αυτοκίνητο και ……πάω να περάσω και γω αλλά ερχότανε δύο μηχανάκια που μάρτης μου ο Θεός δεν τα είδα καθόλου!!!! Πάλι καλά σταμάτησα έγκαιρα και περάσανε. Φυσικά έφαγα τα καντήλια μου όπως κάνω και εγώ όταν οδηγό μηχανάκι. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι θα πρέπει να έρθουμε και λίγο στην ψυχολογία των οδηγών αυτοκινήτου που θέλετε λίγο το ράδιο? λίγο η γυναίκα με τη μουρμούρα? Λίγο τα προβλήματα? Λίγο το άγχος? Λίγο το κινητό? Λίγο τα νεκρά σημεία των αυτοκινήτων που δεν φαίνονται στους καθρέπτες!!! Λίγο Όλα αυτά και πολλά περισσότερα μπορούνε να κάνουνε ένα οδηγό αυτοκινήτου να χάσει την προσοχή του την ώρα της οδήγησης κάτι που δεν γίνεται με τους οδηγούς των μηχανών που με το κράνος τους το μόνο που προσέχουνε είναι η οδήγηση και τίποτε άλλο(άντε και κανένα μπουτάκι). ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. :?

ndim

Δημοσίευση από ndim »

Όντως, είναι όπως τα λέει ο speedy. Αλλά εκτός του κράνους, που για λόγους γυρισμάτων δεν μπορούσε να το φοράει ο πρωταγωνιστής, τα γίδια της παραγωγής δεν είχαν συννενοηθεί με τους αρμόδιους φορείς και την αστυνομία, ώστε να κόψει την κίνηση στο δρόμο. Αποτέλεσμα; Σε δρόμο τα χείας κυκλοφορίας να πηγαίνει πολύ αργά ο ηθοποιός, και ο οδηγός αυτοκινήτου, ο οποίος δικαιολογημένα και νόμιμα έτρεχε, να τον πάρει παραμάζωμα.

Και ακριβώς όπως είπε ο Arxagelos, είναι πολλές οι φορές όπου οι ίδιοι προκαλούμε την τύχη μας. Δε φταίνε πάντα οι οδηγοί των αυτοκινήτων.
Πρέπει πάντα να υπολογίζουμε και το πως σκέφτονται οι άλλοι που κυκλοφορούν στον ίδιο δρόμο με εμάς, καθώς και το τι είναι ικανοι να αντιληφθούν κάθε φορά, δεδομένων των συνθηκών.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ndim την Παρ 15 Ιούλ 2005, 23:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Theod »

Πριν από λίγο πέρασα πάλι απο το σημείο του ατυχήματος.
Ένα πράσινο καντήλι ήταν αναμμένο....Σαν να διέκρινα και μερικά λουλούδια...

Προφανώς το παλικάρι δεν θα τα κατάφερε...

Μέσα μου το περίμενα. Ήταν πολύ άσχημη η κατάστασή του. Αλλά έλπιζα...Δεν ήθελα να το δεχτώ...

Τι να πώ....Νέο παιδί, σχεδόν 2 μέτρα παληκαράκι. Όλη η ζωή ήταν μπροστά του....

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αρχείο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες