πωληση μεσω ebay...........

Αρχείο παλαιοτέρων συζητήσεων
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

πωληση μεσω ebay...........

Δημοσίευση από koulis »

ρε παιδες για βοηθατε λιγακι.....εχω βρει ενδιαφερομενο στην κυπρο να αγορασει την racefit.....
ρωτησα στο ταχυδρομειο αν στελνουν με αντικαταβολη για εκει κ μου ειπαν οχι.....
ειπα στον ενδιαφερομενο να μου κανει μεταφορα χρηματων μεσω western union κ μετα να του την στειλω αλλα μαλλον δεν με εμπιστευεται οποτε μου αντιπροτεινε να του την πουλησω μεσω ebay.....εδω ερχεται το προβλημα γιατι δεν εχω ξανακανει πωληση μεσω ebay κ προσπαθωντας να καταλαβω πως γινεται η πωληση ειδα οτι πουλωντας στο ebay προφανως παιρνει προμηθεια κ το ebay κ οσο μεγαλυτερο το ποσο τοσο μεγαλυτερη κ η προμηθεια.....
οποτε επειδη θα πληρωσω κ τα μεταφορικα να την στειλω κυπρο μην πληρωσω κ προμηθεια στο ebay κ εκει που την πουλαγα 100€πχ παρω τελικα στα χερια μου τα μισα.....για ριχτε καμμια βοηθεια.....
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
InversionOfControl
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2785
Εγγραφή: Δευ 05 Σεπ 2005, 03:00
Model: FZ1
Model year: 2009
Τοποθεσία: 127.0.0.1
Επικοινωνία:

Re: πωληση μεσω ebay...........

Δημοσίευση από InversionOfControl »

γιατι δεν στελνεις courrier με αντικαταβολη?
In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: πωληση μεσω ebay...........

Δημοσίευση από koulis »

τελικα θα τα στειλω μεσω ταχυδρομειου λαμιας μιας κ της στυλιδας δεν μπορουσαν να με εξυπηρετησουν.....
thanks in advance :/abwave::)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2227
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: πωληση μεσω ebay...........

Δημοσίευση από Solomon »

Τα comissions υπολογιζονται βασει πολλων παραγοντων αλλα ενα μεσο ορο 10%να υπολογιζεις. Δε ξερω αν ειναπολυ ή λιγο,αλλα θα μπορουσε πχ να τα μοιραστειτε με τον αγοραστη,κοινως αν το πουλας 100ε βαλτο 110(πολυ χοντρικα) για να παρεις την τιμη που ζητας

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Πωληση μεσω Ebay

Δημοσίευση από koulis »

παιδια μια ερωτηση.....1η φορα εβαλα αγγελια σαν πωλητης στο ebay αλλα ενω στον λογαριασμο μου την εμφανιζει κανονικα (πατωντας πανω στην αγγελια με βγαζει εδω,οταν μπαινω να κανω τυχαια αναζητηση δεν την βρισκω......δλδ ενω μπαινω στο ebay.co.uk κ παταω richa συγκεκριμενα δεν μου εμφανιζει την αγγελια....εχω κανει κατι λαθος.....?

+:Think=+::-k

GrDreamer
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 759
Εγγραφή: Δευ 22 Φεβ 2010, 01:16
Model: CBR
Model year: 1999
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πως αγοραζουμε απο το e-bay

Δημοσίευση από GrDreamer »

Έχεις γράψει ότι στέλνεις Ηνωμένο Βασίλειο, Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο...

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Πως αγοραζουμε απο το e-bay

Δημοσίευση από koulis »

κ γω δεν ξερω αν παιζει ρολο....
αλλα δεν εγραψα οτι στελνω μονο αγγλια....απλα επειδη την εβαλα μεσω ebay.co.uk ισως εχει καποια ρυθμιση που πρεπει να την αλλαξω για να φαινεται οτι στελνω κ σε αλλες χωρες.....εχω αποκλεισει βεβαια χωρες απο αφρικη,ασια,μεση ανατολη γιατι ποτε δεν ξερεις εαν θα φτασει σε αυτες τις χωρες σωο κ αβλαβες το δεμα σου.....
τεσπα....αν γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανω για να εμφανιζεται κανονικα σε ολους τους χρηστες του ebay ας βοηθησει......

Άβαταρ μέλους
mikeviii
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2014, 15:12
Model: FZ1
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Πως αγοραζουμε απο το e-bay

Δημοσίευση από mikeviii »

Τσεκάρε πρωτα αν κανει αναζήτησή απο παντου...μπορει να εχεις κλικαρει κατα λάθος να κανει αναζήτησή πχ μονο Αμερική...

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Πως αγοραζουμε απο το e-bay

Δημοσίευση από koulis »

δεν εχω κλικαρει κατι τετοιο....
αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ξερω πως να το κλικαρω να κανει αναζητηση παγκοσμιως.....

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αρχείο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης