Νεο Dunlop Sportmax Qualifier 2 - II

Όσα θα θέλατε να μάθετε για τα ελαστικά της μηχανής σας!!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η κατηγορία Ελαστικά αφορά γνώμες, προσωπικές επιλογές, τέστ, νέα μοντέλα,
γενικές τιμές τιμοκαταλόγων αντιπροσωπιών και γενικότερα πληροφόρηση για Ελαστικά και
ΟΧΙ ΕΜΠΟΡΟΥΣ-ΛΑΣΤΙΧΑΔΕΣ και τιμοκαταλόγους αυτών!!!
Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Νεο Dunlop Sportmax Qualifier 2 - II

Δημοσίευση από jskf16 »

Δύο νέες προτάσεις παρουσίασε η Dunlop στη νότια Γαλλία. Το νέο “ασφάλτινο” Qualifier II και το “χωμάτινο” Geomax ΜΧ51 παίρνουν τη θέση του Qualifier και του D756 κάνοντας ένα δυνατό Update στην γκάμα της γαλλικής εταιρείας

http://londonbikers.com/articles/10956/ ... er-ii-tyre


με βλεπω προς τα εκει...θα μαθω ποτε ερχετε εδω , τιμη , θα ρωτησω απο Δευτερα :wink:

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Νεο Dunlop Sportmax Qualifier 2 - II

Δημοσίευση από koulis »

jskf16 έγραψε:Δύο νέες προτάσεις παρουσίασε η Dunlop στη νότια Γαλλία. Το νέο “ασφάλτινο” Qualifier II και το “χωμάτινο” Geomax ΜΧ51 παίρνουν τη θέση του Qualifier και του D756 κάνοντας ένα δυνατό Update στην γκάμα της γαλλικής εταιρείας

http://londonbikers.com/articles/10956/ ... er-ii-tyre


με βλεπω προς τα εκει...θα μαθω ποτε ερχετε εδω , τιμη , θα ρωτησω απο Δευτερα :wink:
στα site της dunlop παντως δεν τα εχουν βαλει ακομη
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Νεο Dunlop Sportmax Qualifier 2 - II

Δημοσίευση από jskf16 »

χε :mrgreen: ...επειδη αυτοι ειναι αργοι και ανημερωτοι +:Dancing=+:\:D/ :twisted:

Άβαταρ μέλους
res nikos
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιούλ 2005, 22:22
Model: -
Επικοινωνία:

Re: Νεο Dunlop Sportmax Qualifier 2 - II

Δημοσίευση από res nikos »

το εβαλα εχω κανει 100 χλμ στην πολη δεν το εχω στριψει αλλα το πρωτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η αργη του κορονα σε σχεση με το rr που φοραγα και σιγουρα ειναι καλυτερο σε βρεγμενο.νεοτερα μετα απο επιδαυρο +:Dancing=+:\:D/ τωρα για τιμη απο 420 που λεγανε το εβαλα 350
ολα ειναι δρομος

Άβαταρ μέλους
Alex
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: Πέμ 27 Ιαν 2005, 19:36
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιουπολη-Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Νεο Dunlop Sportmax Qualifier 2 - II

Δημοσίευση από Alex »

res nikos έγραψε:το εβαλα εχω κανει 100 χλμ στην πολη δεν το εχω στριψει αλλα το πρωτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η αργη του κορονα σε σχεση με το rr που φοραγα και σιγουρα ειναι καλυτερο σε βρεγμενο.νεοτερα μετα απο επιδαυρο +:Dancing=+:\:D/ τςρα για τιμη απο 420 που λεγανε το εβαλα 350

ειναι πιο τουριστικα αρα και πιο αργα απο τα RR
Yamaha R1-Scott voltage-?

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Νεο Dunlop Sportmax Qualifier 2 - II

Δημοσίευση από jskf16 »

εμενα με ενδιαφερει να ειναι κατι αναμεσα στα RR και τα απλα QUALIFIER αν ειναι ετσι..θα τα βαλω σιγουρα!

Άβαταρ μέλους
res nikos
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιούλ 2005, 22:22
Model: -
Επικοινωνία:

Re: Νεο Dunlop Sportmax Qualifier 2 - II

Δημοσίευση από res nikos »

λοιπον φιλε αν φοραγες τα ρρ 8α σου φανουν λιγο περιεργα .αν 8ελεις να αλαξεις τα ρρ λογο γρηγορης φθορας μην το κανεις τα Qualifier 2 ειναι πιο ακριβα οποτε μια η αλλη 8α σου παει. αν τη μηχανη την στριβεις και ξυνεις, καλυτερα τα ρρ .αυτο που καταλαβα εγω απο το Qualifier 2 ειναι η αργη κορονα ,πιο βαρυ τιμονι,οταν χρειαστει να φρεναρεις μεσα στη στροφη σου χαλαει τη γραμη κλεινει προς τα μεσα ,ανεβαζουν λιγο πιο αργα 8ερμοκρασια απο το ρρ .αν βαθμολογουσα το ρρ με 10 στο Qualifier 2 8α εβαζα 8.μιλαω παντα για οριακη οδηγηση σε στροφες, η στα8εροτητα τους υπο κλιση ειναι ιδια
ολα ειναι δρομος

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Νεο Dunlop Sportmax Qualifier 2 - II

Δημοσίευση από jskf16 »

τωρα φοραω τα απλα qualifier και δε θελω να βαλω τα RR...γιατι τα απλα μου προσφερουν ακριβως αυτο που θελω και σε αντοχη και σε στριψιμο , σιγουρα RR δεν ειναι..ισως τα βαλω καποια στιγμη!

απο την αλλη εχω και ενα μελλοντικο ταξιδι στο εξωτερικο και θα θελω λαστιχο σιγουρα μεχρι τοτε...και θα βαλω ή τα ιδια ή τα νεα αυτα!

..οποτε αν εβαλες 10στα RR και 8 στα Qualifier 2 - II τοτε ειναι αυτο που λεω ..ειναι ελαστικο αναμεσα στα απλα και τα RR!...αν καταλαβα καλα!

Άβαταρ μέλους
Frezas
Δημοσιεύσεις: 3848
Εγγραφή: Σάβ 02 Απρ 2005, 15:14
Model: MT09
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: Νεο Dunlop Sportmax Qualifier 2 - II

Δημοσίευση από Frezas »

jskf16 έγραψε:τωρα φοραω τα απλα qualifier και δε θελω να βαλω τα RR...γιατι τα απλα μου προσφερουν ακριβως αυτο που θελω και σε αντοχη και σε στριψιμο , σιγουρα RR δεν ειναι!

Δεν ειναι τυχαιο που η Yamaha τα εβαζε (απλα qualifier) σα πρωτο λαστιχο στα R6 ..... :mrgreen: ...
και εδω ειναι με 5500κμ ......... :twisted:

Αχ.....τελευταια πολυ χαζευω αυτες τις φωτος (ψωνιο) και με τρωει το χερι (αλλα λεφτα δε βλεπω να παιρνω.... +:Brick wall=+:](*,) )
Συνημμένα
_RSM2307-1.jpg
_RSM2413.jpg
show must go on....

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Νεο Dunlop Sportmax Qualifier 2 - II

Δημοσίευση από koulis »

Frezas έγραψε:
Δεν ειναι τυχαιο που η Yamaha τα εβαζε (qualifier) σα πρωτο λαστιχο στα R6 ..... :mrgreen: ...
και εδω ειναι με 5500κμ ......... :twisted:

Αχ.....τελευταια πολυ χαζευω αυτες τις φωτος και με τρωει το χερι (αλλα λεφτα δε βλεπω να παιρνω.... +:Brick wall=+:](*,) )
ωραιος ο frezakos :wink: :wink:

κ θελω να παμε κ ναυπακτο παρεα.....?
:oops: :oops:
μπα....τουτος εδω ειναι μεγας λαστιχοστριφτης....
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
res nikos
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιούλ 2005, 22:22
Model: -
Επικοινωνία:

Re: Νεο Dunlop Sportmax Qualifier 2 - II

Δημοσίευση από res nikos »

βαλε τα Qualifier 2 τοτε θα σου αρεσουν περισοτερο απο τα απλα δες και την τιμη ομως
ολα ειναι δρομος

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Νεο Dunlop Sportmax Qualifier 2 - II

Δημοσίευση από jskf16 »

res nikos έγραψε:βαλε τα Qualifier 2 τοτε θα σου αρεσουν περισοτερο απο τα απλα δες και την τιμη ομως
πηγα , τα ειδα , τα εκλεισα..τωρα ποτε θα τα βαλω εχω ακομα λιγα χλμ με αυτα...θα ενημερωσω μολις τοποθετηθουν!

ευχαριστω :/abwave::)

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Νεο Dunlop Sportmax Qualifier 2 - II

Δημοσίευση από jskf16 »

απο αριστερα προς τα δεξια εχουμε...
Εικόνα

QUALIFIER 2 :arrow: QUALIFIER απλο :arrow: QUALIFIER RR

Άβαταρ μέλους
Alex
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: Πέμ 27 Ιαν 2005, 19:36
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιουπολη-Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Νεο Dunlop Sportmax Qualifier 2 - II

Δημοσίευση από Alex »

ψηφιζω το 3 :lol: :lol:
Yamaha R1-Scott voltage-?


Απάντηση

Επιστροφή στο “Ελαστικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες