fz1 εναντιον fz1

Τα 1000cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2006
Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Re: fz1 εναντιον fz1

Δημοσίευση από douris7 »

BARBATUS έγραψε:Ε βάλε κι εσύ ένα γρανάζι να λήξει το θέμα.... :/abwave::)
απο τους πρωτους που το εβαλα ειμαι και γνωριζω πολυ καλα το θεμα οπως και εαν βαλω οπως ειναι τωρα το φζ1 γραναζι ξερω
την συμπεριφορα του απλως η οδηγηση μου ειναι τελειως αντιθετη με αυτην την μετατροπη για τωρα :/abwave::) :/abwave::)
νους χανια και σωματι στρινγκ

Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Re: fz1 εναντιον fz1

Δημοσίευση από douris7 »

koulis έγραψε:ναι ναι μεινε ησυχος μεχρι τα 250 ουτε θα προλαβαινεις να με δεις....αν θες για μετα τα 250 παρε busa καλυτερα :{}\ :{}\
αυτα που τα βλεπεις στην κατηφορα +:Whistle=+::- .....................................οχι τιποτα αλλο αλλα να σου παραγγειλουμε κανενα αλεξιπτωτο απο κανενα ebay :roll: :lol: +:Dancing=+:\:D/ :/abwave::)
νους χανια και σωματι στρινγκ

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: fz1 εναντιον fz1

Δημοσίευση από koulis »

α ρε....δεν φταιει κανας αλλος...εγω φταιω που σας κανω μαγκες με τις προτασεις μου κ τις ομαδικες αγορες απο την ηλεκτρονικη παραλια :{}\/? :{}\/? :mrgreen: :mrgreen:
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
BARBATUS
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Τετ 02 Ιούλ 2008, 16:04
Model: -
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Επικοινωνία:

Re: fz1 εναντιον fz1

Δημοσίευση από BARBATUS »

Αν σου φαίνεται πολύ κοντό το γρανάζομα....αντί για -1 δόντι μπροστά, βγάλε +2 πίσω να μοιράσεις τη διαφορά τώρα αν θέλεις μακρύ γρανάζομα χωρίς τρύπες στην απόδοση θα πρέπει να βάλεις το χέρι βαθιά στη τσέπη η να αλλάξεις μοτοσικλέτα.
Εύχομαι να χω την υγειά μου να δω τι (σκ@τ@) θα οδηγώ σε καμιά δεκαριά χρόνια...

Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Re: fz1 εναντιον fz1

Δημοσίευση από douris7 »

εαν δεις στην αρχη του ποστ αλλα και σε αλλα ποστ το εχω δυναμωση το μοτο (χωρις να βαλω το χερι πολυ βαθια +:Whistle=+::- )
απλα εγινε ενα τεστ με ανοιγματα και τιποτα αλλο οσο για εμενα η μεταδωση μαμα παραμενει και με 55 προφιλ ελαστικου αρα πιο μακρι το εχω το φζ1 απλως γιατι ετσι οδηγω με μια κατω παντα(οταν κανουμε μαλακιουλες ετσι 8) τωρα πισω στο μυαλο μου εχω και αυτο που λες για τα 1 με 2 δοντια πισω οταν ομως ερθει η στιγμη για αλλαγη αλυσινογραναζα αν και εχουν ακομα ψωμι με 37500 τωρα :/abwave::)
νους χανια και σωματι στρινγκ

Άβαταρ μέλους
H.A.Balafoutre
Δημοσιεύσεις: 901
Εγγραφή: Τρί 02 Αύγ 2005, 16:14
Model: FZ6
Τοποθεσία: Κατά_Προσέγγιση_Εδώ
Επικοινωνία:

Re: fz1 εναντιον fz1

Δημοσίευση από H.A.Balafoutre »

Δηλαδή εσύ με το μαμά γρανάζωμα και το 55άρι και όπως το βελτίωσες, στην ευθεία πόσο θα σου δείξει το κοντέρ μαξ σε σχέση με τα 255πραγματικά του Freza?

Πάντως πολύ καλή φάση αυτό που κάνατε. Προκύπτουν ενδιαφέροντα συμπεράσματα. +:Applause=+:=D> +:Applause=+:=D> +:Applause=+:=D>
Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

Άβαταρ μέλους
BARBATUS
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Τετ 02 Ιούλ 2008, 16:04
Model: -
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Επικοινωνία:

Re: fz1 εναντιον fz1

Δημοσίευση από BARBATUS »

37500 κι έχουν ψωμί;; :thumleft:
Για την επιλογή πίσω ελαστικού με 55 προφίλ πες μας κι άλλα για τα υπέρ και τα κατά και γενικότερα αν πιστεύεις ότι αξίζει να το κάνει κανείς.
Εύχομαι να χω την υγειά μου να δω τι (σκ@τ@) θα οδηγώ σε καμιά δεκαριά χρόνια...

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: fz1 εναντιον fz1

Δημοσίευση από koulis »

H.A.Balafoutre έγραψε:
Δηλαδή εσύ με το μαμά γρανάζωμα και το 55άρι και όπως το βελτίωσες, στην ευθεία πόσο θα σου δείξει το κοντέρ μαξ σε σχέση με τα 255πραγματικά του Freza?
αν θυμαμαι καλα ο douris τωρα εχει μαμα γραναζωμα κ 55αρι προφιλ,δλδ απο 270 που δειχνουν συνηθως τα fz1 τωρα ισως του δειχνει 275-280...ο frezas μην ξεχνας οτι εχει κοντυτερο γραναζωμα κ speedohealer που του δειχνει τα πραγματικα χλμ :wink:
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Re: fz1 εναντιον fz1

Δημοσίευση από douris7 »

η αποκλιση στα χλμ ειναι κοντα στα πραγματικα λογω μακρυτερης μεταδοσεις το θεμα ειναι θα μπει στον κοφτη τοσο η 5η και η 6η
πιστευω σε καμια ευθεια αλλα θηβας κατι μπορει να γινει οποτε πανω κατω στα 265-270 χλμ θα δειχνει αλλα ειπαμε ειναι
κοντα στα πραγματικα χλμ :/abwave::)
νους χανια και σωματι στρινγκ

Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Re: fz1 εναντιον fz1

Δημοσίευση από douris7 »

BARBATUS έγραψε:37500 κι έχουν ψωμί;; :thumleft:
Για την επιλογή πίσω ελαστικού με 55 προφίλ πες μας κι άλλα για τα υπέρ και τα κατά και γενικότερα αν πιστεύεις ότι αξίζει να το κάνει κανείς.
εχουν ακομα ψωμι γιατι ειμουν για κανα χρονο με 16 μπροστα γραναζι οποτε ξαναβαζωντας το μαμα 17 ανεβηκε και
χρονος διαρκειας τους
οσο για το 55 το συνιστω ανεπιφυλακτα :wink: τα συν και τα πλην ειναι ποσταρισμενα εαν δεν το βρεις το ποστ τοτε τα ξαναποσταρω :/abwave::)
νους χανια και σωματι στρινγκ

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ1 Fazer / FZ1”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης